آموزش صادرات محصولات دانش بنیان

آموزش صادرات محصولات دانش بنیان

صادرات کالای دانش بنیان تنها در یک فرایند مکانیکی خلاصه نمی شود بلکه باید در یک محیط پویا و بر پایه دانش و اطلاعات صحیح پایه ریزی شود. در همین راستا آموزش به منظور کسب این دانش و اطلاعات و نیز آمادگی یافتن برای مواجهه با مشکلات احتمالی صادرات بخش زیربنایی از فرایند صادرات را تشکیل می دهد. این آموزش ها باید دربرگیرنده بخش های مختلف فرایند صادرات نظیر تعاملات بین المللی و آداب و ادبیات تجارت با فعالان اقتصادی سایر کشورها، حمل و نقل بین المللی، چگونگی انجام نقل و انتقالات ارزی بین المللی و … باشد. از این رو در جهت استفاده هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان از علم و دانش روز نه تنها در حوزه تولید، بلکه در حوزه فروش و بازار، کریدور صادرات محصولات دانش بنیان، اقدام به حمایت از شرکت های دانش بنیان جهت تامین نیازهای آموزشی نموده است. این حمایت ها را می توان در سه گروه دسته بندی کرد.

گزارش بازار صادرات محصولات دانش بنیان

دوره های مورد تایید کریدور صادرات

این دوره ها که از پیش توسط کریدور صادرات مورد تایید اعلام شده اند در جدول زیر آورده شده اند:

ردیف نام دوره مراکز آموزشی مخاطبین پیشنهادی
۱ اینکوترمز ۲۰۱۰ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران / مرکز آموزش بازرگانی تخصصی مدیران بازرگانی
۲ دوره مقدماتی روش های پرداخت بین المللی و ضمانت نامه ها اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران / مرکز آموزش بازرگانی مدیران، مدیران بازرگانی
۳ نکات کلیدی و تکنیک های موثر در ازرگانی بین المللی مرکز آموزش بازرگانی مدیران، مدیران بازرگانی
۴ دوره شبیه سازی بازرگانی بین المللی کلینیک تخصصی بازرگانی بین المللی – ifbc مدیران، مدیران بازرگانی
۵ دوره شبیه سازی پیشرفته بازرگانی بین المللی کلینیک تخصصی بازرگانی بین المللی – ifbc تخصصی مدیران بازرگانی
۶ روش های پرداخت بین المللی و اعتبارات اسنادی L/C اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران / مرکز آموزش بازرگانی مدیران، مدیران بازرگانی
۷ تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران / مرکز آموزش بازرگانی مدیران، مدیران بازرگانی

 

کریدور صادرات ۷۰% از هزینه های دوره های لیست شده در جدول بالا را تا سقف سالانه ۲۰ میلیون ریال پوشش می دهد. البته اگر شرکت کننده در دوره از اعضای هیئت مدیره و یا از مدیران بازرگانی شرکت باشد این میزان در صورت تایید کریدور تا ۸۰% قابل افزایش است.

دوره های خارج از لیست تایید شده کریدور صادرات

اگر شرکتی متقاضی شرکت در دوره‌ ای خارج از دوره های ذکر شده در جدول بالا باشد، در صورت ارتباط داشتن آن دوره با یکی از سرفصل های زیر و نیز تایید کیفیت دوره توسط کریدور، ۵۰% از هزینه آن تا سقف ۲۰ میلیون ریال توسط کریدور پرداخت می شود (البته اگر شرکت کننده در دوره از اعضای هیئت مدیره و یا از مدیران بازرگانی شرکت باشد این میزان در صورت تایید کریدور تا ۶۰% قابل افزایش است).

  • دوره‌های آموزش بازرگانی و صادرات و واردات
  • دوره‌های آموزش بازاریابی بین‌الملل
  • دوره‌های آموزش نقل و انتقالات مالی بین‌الملل
  • دوره‌های آموزش قراردادهای بین‌الملل

دوره های آموزشی خارج از کشور

پیشتیبانی از دوره های آموزشی خارج از کشور در شرایطی مورد تأیید کریدور قرار می گیرد که تناسب این دوره ها با نیازهای شرکت دانش بنیان مورد نظر در خصوص توانمندسازی در حوزه صادرات و نیز ملزم بودن شرکت دانش بنیان به گذراندن این دوره ها در خارج از کشور، برای کریدور واضح باشد. بدیهی است که شرکت دانش بنیان باید پیش از شرکت در دوره ها نسبت به ارسال مدارک و مستندات دوره ها و استعلام تأییدیه از کریدور اقدام کند.

میزان حمایت از دوره های خارج از کشور برابر ۵۰% از هزینه شرکت در دوره و تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال می باشد که البته اگر شرکت کننده در دوره از اعضای هیئت مدیره و یا از مدیران بازرگانی شرکت باشد این میزان در صورت تایید کریدور تا ۶۰% قابل افزایش است.

شرایط اعطای خدمات آموزش صادرات محصولات دانش بنیان

مبلغ حمایتی پس از گذراندن دوره و دریافت گواهینامه موفقیت در دوره موردنظر به همراه مدارک و مستندات مالی مربوطه به شرکت پرداخت می شود.

  • در صورت عدم موفقیت در گذراندن دوره و عدم دریافت گواهینامه شرکت در دوره آموزشی مورد نظر، هیچگونه حمایتی از شرکت صورت نخواهد پذیرفت.
  • در دوره‌های دارای امتیاز کمی، کسب حداقل ۷۰% امتیاز دوره الزامی است.

فرایند درخواست و دریافت خدمات آموزشی کریدور صادرات

در صورتی که شرکت دانش بنیان متقاضی حضور در یکی از دوره های آموزشی باشد، می تواند نامه ای رسمی جهت شرکت در دوره مورد نظر و اعلام مشخصات کامل دوره مذکور به همراه درج نام فرد و یا افرادی که قصد حضور در آن دوره را دارند، به کریدور ارسال کند.

کریدور پس از تایید دوره و میزان حمایت از شرکت دانش بنیان، راهنمایی های لازم جهت دریافت حمایت را به شرکت اعلام می کند. مدارک و مستندات لازم برای دریافت حمایت از کریدور به شرح زیر می باشد:

  • نامه معرفی فرد یا افراد شرکت کننده در دوره و مشخصات و زمان دوره
  • فاکتور هزینه پرداخت شده که توسط موسسه برگزارکننده بنام شرکت کننده صادر می گردد
  • کپی فیش بانکی واریزی مبلغ پرداخت
  • کپی گواهینامه موفقیت در دوره

در صورتی که فرد معرفی شده از سوی شرکت دانش بنیان برای استفاده از حمایت های آموزشی، جزء افراد اصلی شرکت (نظیر هیات مدیره و یا مدیرعامل) نباشد، لازم است، ضمن ارایه معرفی نامه از طرف شرکت، کپی لیست بیمه آن شرکت جهت تایید به کریدور ارسال گردد.