دوره های آموزشی

دوره های آموزشی شرکت های دانش بنیان

مدیریت و توسعه هر بنگاه اقتصادی نیاز به داشتن دانش مدیریت و دیدگاهی جامع و عمیق نسبت به مسائل مربوط در کسب و کار است. بنگاه های اقتصادی دانش بنیان که عموما توسط کارآفرینان جوان و نوآور راه‎اندازی شده اند نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیستند، بلکه به دلیل ماهیت نو و جدید بودن خود، گاها در مقایسه با حوزه های سنتی کسب و کار نیاز به بررسی و تحلیل و برنامه ریزی های پیچیده تری در امور مدیریتی هستند. از این رو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف آموزش و توانمند سازی مدیران و کارآفرینان جوان، طی برنامه ریزی‎های منظمی، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی شرکت های دانش بنیان در حوزه های کاربردی مربوط به کسب و کار می‎نماید.

دوره های آموزشی شرکت های دانش بنیان

در این راستا دوره‎های مرتبط با مسائل مالی و حسابداری، قانون و تجارت و سایر موضوعات نظیر مسائل بیمه، قرارداد و … از اولویت بیشتری برخوردار است. با این حال دوره‎های متعدد دیگری در زمینه‎های شناخت فضای کسب و کار، بازاریابی و … نیز توسط این کارگروه برگزار می‎گردد. برگزاری این دوره‎ها در مقطع کنونی به شرکت کارآفرینی و فن آوری ایران (کفا) واگذار شده است. برخی از این دوره‎ها نیز توسط کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان برگزار می‎گردد، که به فراخور زمان و مکان اطلاع رسانی‎های لازم صورت می‎گیرد.

در این راستا با عنایت به اهمیت مباحث مالی، مالیاتی، تأمین اجتماعی، قانون کار، قانون تجارت و شرایط انعقاد قراردادها، در فرایند گردش کار شرکتها، این موضوعات در اولویت برگزاری دوره های آموزشی قرار گرفته است. با این حال دوره‎هایی کابردی در حوزه تجارت بین‎المللی محصولات و روش‎های بازرگانی خارجی نیز در کریدور صادرات محصولات دانش بنیان ارائه می‎گردد.

جهت سهولت شرکت مدیران شرکت‎های دانش بنیان در این دوره، تخفیف ۶۰ درصدی برای نمایندگان شرکت‎های دانش بنیان در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان لازم است در هنگام ثبت نام کل هزینه شرکت در دوره را پرداخت نمایند و در صورت حضور کامل در دوره آموزشی، در پایان دوره ۶۰ درصد مبلغ تخفیف اعطایی به حساب شرکت متقاضی بازگردانده خواهد شد.

علاقه‎مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‎توانند به سایت شرکت کفا و یا کریدور خدمات محصولات دانش بنیان مراجعه نمایند.